Welcome, Guest. Please login or register.

Autor Wątek: Ciekawostki z Bolesławca  (Przeczytany 1251 razy)

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
Ciekawostki z Bolesławca
« dnia: Lipiec 06, 2013, 22:33:18 »
  Oto co udało mi się zobaczyć w dniu dzisiejszym (07. lipca) w Bolesławcu. Co mnie tam zaniosło, ano byłem służbowo bo u dziecka w szpitalu.
   Dlaczego aż tam? Skoro szkoła pozbyła się problemu (dziecko nadpobudliwe) a poradnie problemu nie widzą. No to aby znaleźć właściwa szkołę dla dziecka tego typu, to niestety trzeba szukać pomocy i diagnozy w placówkach zamkniętych. 
   Ale wrócę do innego czyli fortyfikacyjnego  tematu:

Okolice dworca PKP w Bolesławcu. Wejście do czegoś co wygląda na duży schron, skarpa za tym wejściem jest najlepszym dowodem.

Widok na samą skarpę, może ździebkę nie wyraźny ale widać o co się na zdjęciu rozchodzi.

Samo wejście.

Skwerek przed dworcem a na nim taki oto pagórek z dwoma ciekawymi detalami u góry.

Lepiej widoczna jedna klapa i kawałek drugiej.

Druga klapa.

Widok z drugiej strony na ten sam pagórek na pewno szczelinę znajdującą się wewnątrz tego skweru-parku na przeciwko dworca.

Zewnętrzne wzmocnienie skarpy tej szczeliny, raczej mi to wygląda na robotę obecną.

Murek oporowy.

Teren szpitala przy ul. Tysiąclecia a na nim taki oto nieduży schronik.

Wejście.

Widok na ten sam schron z drugiej strony. jak widać schron nie jest duży, u góry komin wentylacyjny.

Płyta na studzience przy schronie. W sąsiedztwie tego schronu znajdują się dwie takie studzienki z identycznymi płytami.

Inna płyta na wewnątrz-szpitalnej drodze głównej.

Musiałem poprawić zdjęcie wejścia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2013, 22:44:51 wysłana przez Gogo »

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
Odp: Ciekawostki z Bolesławca
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2013, 14:04:30 »
Widać że się ze schronami nie rozdrabniali - to w skarpie to może być LS-Stollen...
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2013, 16:41:15 »
 Jak będę tam ponownie to może uda się jeszcze coś ciekawego zobaczyć.

Offline bboson

• 0-25 postów
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2016, 12:52:18 »
Mój kumpel mieszka w Bolesławcu opowiadał o licznych schronach. Trudni się zbieractwem różnych pozostałości po wojnach. Sam u niego będąc, wybierając się na łowy znaleźliśmy 50 pfeningów z czasów nazistowskich Niemiec. Polecam wszystkim pasjonatom, szczególnie jeśli mieszka się we Wrocławiu jak ja - to fajny start dla młodych adeptów fortyfikacji itp. zjawisk.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2016, 18:10:13 wysłana przez bboson »