Welcome, Guest. Please login or register.

Autor Wątek: Infanterie Raum 14  (Przeczytany 1105 razy)

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
Infanterie Raum 14
« dnia: Luty 24, 2014, 21:17:19 »
 Oto następny obiekt z mojego rejonu zamieszkania czyli IR-14. Zamknięty i teoretycznie posiadający gospodarza, faktycznie nikogo na nim nie ma. Jak mi się udało tam wejść? Gdybym był mocno religijny powiedziałbym "...Z Bożą pomocą...". Lecz ze taki nie jestem to mogę powiedzieć że z "Szatańską".  Oto jak widać niektóre foto-owoce tej "szatańskiej pomocy".

Ostatnie zdjęcie może nie jest związane z fortyfikacją, lecz pokazuje że teoretycznie ktoś ma ten fort w opiece. Z tego co wiadomo to raczej nie ma w dobrej opiece skoro jest on zamknięty na głucho, podobno tez jego właściciel ma z nim problemy. A i do środka jak widać wstępu praktycznie nie ma.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
Odp: Infanterie Raum 14
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2014, 20:14:03 »
Z tym schronem, jest widać odwrotnie jak z naszym fortem. Obiekt w chwili przejęcia był w idealnym stanie, a teraz tylko się pogarsza.
Bo wzięła go ekipa, dla której to jest zupełnie marginalny temat. Wzięli se teren, a co, a już dbać o niego to katastrofa, niby teren miał być dla wrocławian, a wejść tam w jakimkolwiek terminie graniczy z cudem. Parę lat temu fasada obiektu była jak świeżo malowana, teraz już farba złazi wielkimi płatami i są zapchane rynny.
Tak to widać z tym reko jest. Dojazd dobry, teren zrobiony powiedzmy w 80%, nic tylko brać i używać. Ale widać panowie co się strzelają z pistoletów na kulki za 2500 zł, i chodzą w szmatkach za kolejnego kafla, nie mogą wydusić z siebie paru stów na utrzymanie i eksploatację obiektu.
No i najgorsze - nic się tam nie dzieje, zero pomysłu.
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2014, 20:47:21 »
 Wygląda na to iż możemy najwyżej tylko na bieżąco monitorować jego wygląd zewnętrzny, bo do środka wstępu nie ma i nie zanosi się na to aby był możliwy.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2014, 21:05:05 »
Z grupą która trzyma obiekt nie da rady się skontaktować.

Offline Wilhelm

• Global Moderator
  • 25-50 postów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2014, 07:35:41 »
A jaka grupa zarządza terenem na którym znajduje się Infanterie Raum 14 ?

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2014, 11:22:17 »
To już nieaktualne. Była nawet wycieczka do tego obiektu. Ciężko było złapać kontakt, i raczej to nie jest opcja do regularnego powtarzania.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2017, 19:59:58 »
Obecnie mieści się tam grupa motocyklistów. I aby złapać z nimi kontakt to przy wizycie tam, trzeba wrzucić list do skrzynki.

A przy okazji jak wygląda rozrys całej działki obiektu, wraz z rejonem ograniczeń budowlanych?

Offline luki

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 15, 2017, 18:33:46 »
Niedługo będzie publikowany archiwalny plan rejonu dla 14, który wyszperałem jakiś czas temu. Zaspokajając Twoją ciekawość napiszę tylko, że działka forteczna była nieznacznie większa od obecnej (obejmowała staw zbierający wodę z odwodnienia terenu). Obecne ma 0,76 ha, miała około 0,9 ha.
Kontakt złapiesz z "Gremium" bez problemu np. w piątki wieczorem, w soboty - jak są na terenie. Z tym, że schron do nich nie należy i mają tylko domek.

Offline Paweł

• Członek Stowarzyszenia
  • 0-25 postów
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2017, 22:20:44 »
Mieszkam nie daleko tego fortu i mam kontakt z ludźmi nim zarzadzajacym. Jak się zbierze grupa chętnych to dam rade zorganizować zwiedzanie.